تبلیغات
CENTER - ارزیابی طرح تولید سلول‌های خورشیدی در «قاصدک»

CENTER

دوستان هر چیزی را که نیاز دارید در قسمت نظرات بنویسید ما در کوتاه ترین زمان در وبلاگ قرار میدهیم.

برنامه‌های رادیو صدای آشنا

ارزیابی طرح تولید سلول‌های خورشیدی در «قاصدک»

برنامه زنده «قاصدک» کاری از گروه فرهنگ و تمدن شبکه جهانی صدای آشنا، امروز چهارشنبه ششم آبان، به ارزیابی طرح تولید سلول های خورشیدی می پردازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی و امورمخاطبان شبکه جهانی صدای آشنا، این برنامه چهارشنبه این هفته به منظور موفقیت محققان ایرانی در ابداع روش جدید تولید سلول های خورشیدی، با مهندس امیرحسین ساری رئیس آزمایشگاه های مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت و گو خواهدکرد.

دکتر فخرایی دبیر سومین همایش ملی نخبگان جوان که طی روزهای ششم و هفتم آبان در تهران برگزار می شود، اطلاعاتی را از نحوه برگزاری این همایش برای شنوندگان ارائه خواهد کرد؛ دکتر زهیر کردرستمی محقق و پژوهشگر جوان در عرصه نانوفناوری، درباره امکان ساخت نانو ترانزیستورهای کوچکتر از حد معمول، صحبت می کند؛ نشریه فیزیک زمین و فضا از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، توسط دکتر قیطان چی از اعضای هیئت تحریریه این نشریه، معرفی خواهد شد.

محمدتقی گلشن سردبیر و تهیه کننده، نرگس اصفهانی گوینده برنامه قاصدک هستند.

“قاصدک” چهارشنبه ها ساعت ۱۳:۰۰ به وقت تهران برابر با ساعت ۰۹:۳۰ به وقت گرینویچ از کانال آسیا و اقیانوسیه، از شبکه جهانی صدای آشنا پخش خواهد شد.

نشانی وب سایت شبکه جهانی صدای آشنا www.sedayeashna.ir

شماره تماس روابط عمومی ۲۲۱۶۴۱۳۱ ، ۲۲۶۵۲۳۲۷

آبان ۷

نخستین تمبر پست جهان متولد شد


 

- ۱۶۹ سال پیش در روز ۶ مه سال ۱۸۴۰ میلادی نخستین تمبر پست جهان در شهر لندن متولد شد. تا پیش از تاریخ ، براساس سنت گیرنده نامه با توجه به مسافتی كه نامه برای رسیدن به مقصد طی كرده است بهای رساندن آن را می پرداخت.

یك روز در سال ۱۸۳۷ میلادی ، رولاند هیل ۴۲ ساله, یك آموزگار پیشرو و آینده نگر زن جوانی را مشاهده می كند كه پس از رفتن نامه رسان به سختی می گرید.

رولاند جویای ماجرا می شود.زن جوان می گوید به دلیل این كه نمی توانست هزینه نامه ای كه شوهرش برای او فرستاده بود را پرداخت كند ، نامه رسان از دادن نامه خودداری كرده است.

رولاند مبتكر كه دارای آشنایانی در دولت بود ، گزارشی را تهیه می كند و آن را برای لرد ملبورن نخست وزیر بریتانیا ارسال می نماید.

در این گزارش تحت عنوان «اصلاح پست: اهمیت و قابل اجرا بودن» او پیشنهاد می كند هزینه ارسال نامه از پیش و به یك قیمت مشابه بدون توجه به مسافت در كشور پرداخت شود.

پرداخت با چسباندن یك تمبر و زدن یك مهر تضمین می شد. اصلاح سیستم پست در اوت سال ۱۸۳۹ در پارلمان تصویب می شود.

نخستین تمبر پست به قیمت یك پنی این امكان را می داد تا نامه ای به وزن ۱۴ گرم به هر نقطه از بریتانیا ارسال شود.

این تمبر به «پنی سیاه» شهرت یافت زیرا در زمینه سیاه آن تصویر ۱۵ سالگی ملكه ویكتوریا نقش شده بود.

«پنی سیاه» به دلیل سهولتی كه در ارسال نامه ها ایجاد كرد با استقبال فراوانی رو به رو شد.

به این ترتیب ، در روز ۶ مه سال ۱۸۴۰ میلادی به ابتكار یك آموزگار نخستین تمبر پست در شهر لندن متولد شد. تمبر پست در ارسال نامه ها تحولی را ایجاد كرد و موجب تسهیل ارسال نامه ها شد.

پس از بریتانیا به تدریج تمبر پست در سایر كشورهای اروپا و جهان باب شده و دشواری ارسال نامه به امری عادی تبدیل شد.

نویسندگان

نظرسنجی

  به نظر شما كدام تیم قهرمان جام باشگاه های اروپا خواهد شد؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

asl-center